Paduden Rapid forte 400mg x 10cps

Paduden Rapid forte 400mg x 10cps

Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului la durere, inflamaţie și temperatură ridicată.

More details

A05480
New product

12,94 lei

- +

 
Informații

Proprietăți:
- adjuvant în tratamentul simptomatic al durerii cum sunt: cefaleea - este unul dintre cele mai frecvente motive pentru care pacienții caută asistență medicală, migrena - reprezintă a-II-a cea mai frecvent întâlnită formă de cefalee care afectează aproximativ 15% dintre femei și 6% dintre bărbați, durerea dentară, dismenoreea, durerea musculară, durerea dorsală , durerea reumatică, febrei, simptomelor asociate cu răceală și gripa;
- după administrarea orală, ibuprofen lizinat se disociază în ibuprofen acid şi lizină;
- dovezile clinice arată că atunci când este utilizat 1 comprimat de Paduden Rapid Forte care conține ibuprofen lizinat 684 mg (echivalent cu ibuprofen 400 mg), efectul de ameliorare a durerii poate dura până la 8 ore;
- după administrarea de Paduden Rapid Forte, ibuprofenul este absorbit mai rapid din tractul gastrointestinal, iar concentraţiile plasmatice maxime apar la aproximativ 30 de minute dar efectul se simte după 15 minute.

Ingrediente active:
Conține Ibuprofen lizinat care este sarea de lizină a ibuprofenului.
Fiecare comprimat filmat conţine ibuprofen 400 mg (echivalent cu ibuprofen lizinat 684 mg).

Mod de utilizare:
Adulţi şi adolescenţi cu greutatea ≥40 kg (cu vârsta de 12 ani sau peste): 1 comprimat de cel mult trei ori pe zi, după cum este necesar.
Vârstnici: nu este necesară o ajustare a dozei, se recomandă monitorizare cu atenţie.

Prezentare:
10 comprimate

Scrieţi o recenzie

Paduden Rapid forte 400mg x 10cps

Substanţa activă este ibuprofen. Acesta aparţine unei grupe de medicamente numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS asigură ameliorarea simptomelor prin modificarea răspunsului organismului la durere, inflamaţie și temperatură ridicată.

Scrieţi o recenzie

Intrebări despre produs

Pune o intrebare

30 alte produse în aceeași categorie:

No products

Nu ai ales Shipping
0,00 lei Total

Vezi coşul